Search

Google

sobota 29. srpna 2009

29.08.2009 - příprava ČOV na kolaudaci

1.9.2009 má přijít úředník na kolaudaci ČOV (TOPAS 5 s 2.5m3 akumulační nádrží) Je nutné zahrnout veškeré potrubí a kontrolní šachty. Trošku si zopakovat co kde v ČOV je abychom nebyli zaskočeni nečekanými úřednickými otázkami.

přepad vyčištěné vody do zásaku

kontrolní šachta a zasakovací potrubí

částečně zahrnutá ČOV

Kolaudace ČOV proběhla v pohodě. Otázky odkud se budou odebírat kontrolní vzorky a kde je UV lampa jsme nějak zvládli. S tímto typem ČOV jsme na Šumperském území první a prý budeme sloužit jako příklad dalším zájemcům a tak proto naši ČOV museli zhlédnout na vlastní oči.

ČOV jsme již zprovoznili. Janďula zajistila baktérie z ČOV ze Šumperka a tak jsme je tam šupli ať mají co baštit. Zatím nám ČOV jede 24hod, ale chystám se ji zapojit přes časové relé, aby to moc nežralo (výrobce udává 1,44 kWh/den).

Také jsem dodělal zpětnou klapku do odtahového potrubí VZT. Ta tedy nebyla v projektu, ale revizní technik nám ji doporučil.

zpětná klapka VZT

2 komentáře:

Marta řekl(a)...

Povím vám že jakmile se jednou nastěhujete do vlastního, tak se vám tak neuvěřitelně uleví. Jak nám pak ty věci stěhovala stěhovací firma Praha, tak jsem byla celá bez sebe. Manžel byl v práci, já řemeslníkům jen něco připravila k snědku a bylo to všechno vyřešené.

July řekl(a)...

Článek o přípravě na kolaudaci je velmi užitečný, zejména pro ty, kteří staví pasivní dům. Kolaudace je klíčovým krokem k tomu, aby mohl dům začít sloužit svému účelu. Je důležité, aby všechny kroky byly správně splněny, a v tomto ohledu může pomoci i odborná správa nemovitostí, která zajistí, že všechny technické a právní náležitosti budou v pořádku. Díky takovému přístupu se kolaudace nemusí stát stresující záležitostí a celý proces proběhne hladce.